Homeros Olive Oil - İpekyolu Anadolu Zeytinyağları

Kadim Anadolu'nun bereketli topraklarında asırlardır var olan zeytinyağının hikayesi yeniden şekilleniyor...

 

Bereketli Anadolu`nun Lezzetli ve Kaliteli Zeytinyağlarını Homeros Olive Oil ve İpekyolu Anadolu Markaları çatısı altında bir araya getiriyoruz. 


Anadolu Zeytinyağları Koleksiyonumuzun ilk 4 ürünü Muğla Milas bölgemizin Memecik Zeytinleri, Manisa Akhisar bölgemizin Domat Zeytinleri, Balıkesir bölgemizin Edremit Zeytinleri ile Bursa İznik bölgemizin Gemlik türü zeytinlerinden elle hasat ve soğuk sıkım teknikleriyle modern üretim tesislerinden sıkılıp şişelenen zeytinyağlarımız tüm dünyada Anadolu Zeytinyağlarının hak ettiği itibarı kazandıracak yolculuğumuz başladı.


Başta Ege ve Marmara bölgesinde bulunan zeytin bahçelerimizden doğal ve iyi tarım uygulamalarına sadık kalarak yetiştirilen zeytinlerimizden elde edilen soğuk sıkım zeytinyağlarımızı, içerdiği polifenol değerleri ile sağlık yaşam için gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Yine süreç içerisinde Ege ve Marmara bölgeleri dışında Güneydoğu ve Akdeniz bölgeleri olmak üzere Anadolu'nun çeşitli bölgelerindeki farklı zeytin türlerinden elde edilen farklı tat ve lezzetlerdeki zeytinyağlarımızla Anadolu Zeytinyağları Koleksiyonumuzu genişleteceğiz.


Butik Zeytinyağı üretici olarak hem Anadolu Zeytinyağlarının tüm dünyada hak ettiği konuma gelmesi hem Anadolu topraklarında Zeytin ağacı varlığının artırılması hem de yerel üreticilerimizin desteklenmesi noktasında Homeros Olive Oil olarak önemli bir çaba içerisindeyiz. Bu hedeflerimiz ve hayallerimiz için tüm müşterilerimize, dostlarımıza ve paydaşlarımıza bu yolculuğumuzda bizlere göstermiş oldukları destek ve işbirliği için teşekkür ediyoruz.

 

Ayrıca asırlardır var olan zeytin ağacına, sağlıklı yaşam ve şifa kaynağı zeytinyağına gönül vermiş, bu konuda emek veren tüm yerel - butik üreticilerimize de teşekkür ediyoruz.